رفع مشکل شارژ نشدن گوشی سامسونگ

مشکل شارژ نشدن گوشی سامسونگ یکی از بدترین اتفاقاتی است که می تواند برای کاربران این تلفن ها بیفتد عدم شارژ یعنی دستگاه آماده برای کار نیست و حتی روشن هم نمی شود بدیهی است که دستگاهی که باتری آن شارژ نباشد قادر به برقراری تماس ، ارسال پیام ، اتصال به اینترنت و غیره نخواهد بود در این مطلب مهمترین علل این مشکل را برسی میکنیم.

خرابی پورت یو اس بی شارژ روی گوشی

اولین دلیل احتمالی شارژ نشدن تلفن سامسونگ خرابی درگاه usb دستگاه تلفن همراه است امکان کثیف شدن پورت در ای موارد خیلی بالا است اگر از خرابی دستگاه نمی ترسید خودتان این کار را انجام دهید و یک تعمیر سخت افزاری جزئی انجام دهید. این دستکاری برای برقراری تماس و از بین بردن فاصله بین سطح فلز داخل پورتusb  و شارژر میکرو استفاده می شود همچنی باعث تمیز شدن آن میشود بیشتر مشکلات شارژ نشدن تلفن های همراه سامسونگ با این تعمیر جزئی برطرف می شود.

اول از همه ، تلفن خود را خاموش کرده و در صورت امکان باتری را جدا کنید برای انتقال زائده به درگاه usb تلفن خود از یک جسم کوچک مانند خلال دندان استفاده کنید. در انجام این کار مراقب و صبور باشید. دوباره باتری را وارد کنید و شارژر را وصل کنید.

خرابی کابل شارژ

دومین دلیل احتمالی شارژ نشدن تلفن همراه سامسونگ را می توان خرابی کابل دستگاه دانست تجربه نشان می دهد که درصد خرابی آداپتور شارژ در این دستگاه بسیار کمتر از کابل آن است به عبارت دیگر ، آداپتور منبع یا شارژر که ما به سوکت وصل می کنیم مشکل کمتری پیدا میکنند در این بین احتمال خرابی کابل دستگاه بسیار بیشتر است بنابراین باید بررسی های لازم برای تأیید خرابی آن انجام شود آسانترین راه برای تشخیص خرابی کابل جایگزینی آن است.

اگر کابل تعویض به درستی کار کند مشخص است که کابل اصلی مشکلی داشته است در غیر این صورت منبع مشکل در جای دیگری خواهد بود. اگر می خواهید کابل یا شارژر را تعویض کنید حتما نوع استاندارد و شرکتی آن را بخرید زیرا محصولاتی زیادی وجود دارند که جعلی و تقلبی هستند پس از نمایندگی ها یا جاهای معتبر خرید خود را انجام دهید.

خرابی آداپتور و شارژ نشدن گوشی سامسونگ

اگر از صحت کابل دستگاه سامسونگ خود مطمئن هستید بهتر است در مرحله بعد از صحت آداپتور شارژر خود اطمینان حاصل کنید آداپتور خود را از کابل شارژر جدا کنید آداپتور دیگری را امتحان کنید به دلیل فرکانس بالای اتصال و قطع کابل ممکن است آداپتور دستگاه شل یا آسیب دیده باشد.برای اطمینان بیشتر می توان ترکیب کابل و آداپتور را روی دستگاه دیگری آزمایش کرد

خرابی یا پایان عمر مفید باتری

دلیل بعدی احتمالی شارژ نشدن تلفن همراه سامسونگ خرابی باتری یا پایان عمر مفید آن است باتری ها دوام زیادی ندارند و پس از عمر مفیدشان در شارژدهی با مشکل روبرو می شونداگر عمر باتری شما بیش از 2 سال باشد و در حال حاضر در شارژ دستگاه مشکلی دارید ممکن است به پایان عمر خود نزدیک شود برخی از باتری های معیوب به راحتی قابل شناسایی هستند زیرا سطح برآمده یا نشت مایعات دارند.

اگر چنین علائمی بر روی دستگاه دیده نمی شود قاب پشتی تلفن خود را برداشته و باتری را از نزدیک بررسی کنید.اگر می توانید باتری دستگاه را در نیمه راه بردارید ،می توانید دستگاه را با پشت روی یک سطح صاف قرار دهید و آن را بچرخانید.این به شما کمک می کند تا هرگونه برجستگی را تشخیص دهید زیرا دست اندازها از چرخش صحیح دستگاه جلوگیری می کنند اگر شک دارید که باتری برآمدگی یا نشت کرده است باید باتری را تعویض کنید.

برچسب: مشکل دیر شارژ نشدن گوشی سامسونگ, بالا نرفتن درصد شارژ گوشی , علت شارژ نشدن گوشی سامسونگ j7

سایر آدرس های این صفحه:

bit.ly | is.gd | tinyurl.com

دیدگاه خود را بگذارید